دانه چیا سیاه یک کیلویی زیستفا

فروشگاه هفت دانه

دانه چیا سیاه یک کیلویی زیستفا

دانه چیا سیاه یک کیلویی زیستفا دارای خواص بسیار زیادی می باشد و می تواند ماده غذایی مناسبی برای مصرف روزانه باشد . به طور معمول ، دانه‌های چیا به شکل بیضی کوچک با قطر حدود یک میلی ‌متر هستند . دانه‌های چیا در رنگ‌های گوناگون از جمله قهوه‌ای ، خاکستری ، سفید ، سیاه و سفید ، با رگه‌های رنگی یافت می‌شوند . وقتی دانه‌های چیا را خیس می‌کنید تا ۱۲ برابر وزن خود آب جذب می‌کنند و لعاب‌دار و ژله‌ای می‌شوند .

خواص دانه چیا

دانه چیا به عنوان یک منبع غنی گیاهی اسیدهای چرب امگا ۳ شناخته شده است . دانه چیا سرشار از کلسیم ، پروتئین و فیبر است . دانه چیا فاقد گلوتن است که برای بیماری سلیاک ، عدم تحمل گلوتن یا برای کسانی که فقط سعی دارند از گلوتن اجتناب کنند ، فوق‌العاده است . دانه چیا حاوی مواد مغذی نظیر کلسیم ، فسفر ، منیزیم است که برای سلامت استخوان ها ضروری است. بنابراین برای پیشگیری از پوکی استخوان حتما از این دانه مغذی استفاده کنید. دانه‌های چیا حاوی مقادیر قابل توجهی پروتئین هستند. ۱۴٪ از وزن آنها پروتئین است که در مقایسه با گیاهان دیگر، بسیار زیاد است .

موارد مصرف

دانه های چیا را می‌توان به شکل خام ، خیس خورده یا پودر مصرف کرد . چیا مزه ای مشابه خشکبار با طعمی ملایم دارد که به راحتی می‌توان خام آن را به عنوان چاشنی در غذا های مختلف استفاده کرد . همچنین با این دانه ها می‌توان ، دسر های خوشمزه ای مانند پودینگ چیا درست کرد که بسیار برای سلامتی مفیدند .
فروشگاه هفت دانه
قیمت محصول

۱۹۰,۰۰۰ تومان

فهرست
سبد خرید شما