آرد چاودار 20 کیلویی نیروانا

فروشگاه هفت دانه

آرد چاودار 20 کیلویی نیروانا

گندم سیاه یا چاودار، نامی که در ابتدا کمی گیج کننده به نظر می رسد ، ممکن است بگویید از خانواده ی گندم هاست ولی در اصل اینگونه نیست و هیچ ارتباطی با گندم ندارد بلکه میوه ی گیاهی به نام Fagopyrum esculentum است و دردسته بندی ها جز محصولات بدون گلوتن طبقه بندی می شود . چاودار از نظر شکل مابین گندم و یولاف است . رنگ کدر خاک آلود دارد . فاقد پوسته (هال) می باشد . آرد چاودار 20 کیلویی نیروانا از بهترین نوع دانه چاودار تهیه شده است . در سالهای اخیر که کیفیت نان مورد اهمیت قرار گرفته است، مصرف آرد چاودار جای خود را در صنعت پخت نان باز کرده است . 
 كيفيت و قابليت پخت چاودار بهتر از جو ، يولاف ، برنج، ارزن و ذرت مي باشد . تهیه نان از چاودار در برخی کشورها از جمله ایران در گذشته وجود داشته و هنوز هم در کارگاه‌های نانوایی از مخلوط آن با آرد گندم ، نان چاودار با نام روگن تولید می‌شود. ظاهر نان چاودار اندکی متفاوت با نان‌های معمولی است و علت آن هم تیرگی و فشردگی بافتی است که ایجاد می‌کند . با این حال ، این نان دارای قابلیت برشی خوبی بوده و جزو نان‌های خوشمزه و مطبوع طبقه‌بندی می‌شود.

خواص آرد چاودار

چاودار سرشار از فیبر است و فیبر آن حاوی مقادیر زیادی پلیساکاریدهای غیر سلولزی می باشد که ظرفیت زیادی برای اتصال به آب دارد و خیلی سریع احساس پرشدگی و سیری ایجاد می کند و نان چاودار را برای کسی که برای کاهش وزن تلاش می کند، به یک کمک اساسی تبدیل می نماید . مصرف مواد غذایی سرشار از فیبرهای غیرمحلول نظیر چاودار، از تشکیل سنگهای صفرایی به ویژه در خانمها پیشگیری می نماید . این امر به علت سرعت بخشیدن به حرکت غذا در روده ، کاهش ترشح اسیدهای صفرایی (که خود منجر به ایجاد سنگهای صفرا میشوند) و افزایش حساسیت به انسولین و کاهش تریگلیسریدها می شود .
فیبر موجود در چاودار با اتصال به سموم داخل روده بزرگ و دفع آنها و نیز اتصال به مواد شیمیایی سرطانزا باعث کاهش آسیب به سلولهای روده و جلوگیری از ایجاد سرطان روده بزرگ می شود. مصرف غلات کامل و فیبرها (چاودار و جو دوسر) با کاهش فشار خون و خطر حمله قلبی، باعث کاهش میزان بستری و مرگ و میر ناشی از نارسائی قلبی میشوند.

موارد مصرف

آرد چاودار در صنعت پخت نان کاربرد زیادیی دارد و از آرد چاودار می توان در درست کردن کوکو و پن کیک استفاده کرد . از آرد چاودار در وعده های صبحانه و همچنین در تهیه سالاد نیز می توان استفاده کرد و آن را به عنوان قوام دهنده به سوپ و یا خورشت اضافه کرد .
فروشگاه هفت دانه
قیمت محصول

۵۴۰,۰۰۰ تومان

فهرست
سبد خرید شما