آرد شیرینی پزی 250 گرمی خوشه ماهرو

فروشگاه هفت دانه

آرد شیرینی پزی 250 گرمی خوشه ماهرو

آرد شیرینی ‌پزی یکی از مهم‌ترین متریال‌ها در ساخت انواع کیک و شیرینی است و نقش مهمی در بالا بردن کیفیت محصول نهایی دارد . با استفاده از آرد مناسب و باکیفیت ، می‌توانید از کیک و شیرینی‌های خوش‌طعم و زیبایی که با دستان خود پخته‌اید لذت ببرید و برای پخت مجدد آن شور و شوقی دوباره بگیرید . آرد شیرینی پزی 250 گرمی خوشه ماهرو با داشتن کیفیتی بالا طعمی بی نظیر به کیک و شیرینی شما می دهد . 

انواع آرد شیرینی ‌پزی

همه ما میدانیم که پخت کیک و شیرینی ، به‌راحتی امکان‌پذیر نبوده و با کوچک‌ترین اشتباهی ، تمامی مواد هدر رفته و کیک یا شیرینی پخته‌شده کیفیت لازم را نداشته و قابل‌ مصرف نمی‌باشد . لذا توجه به مسائل مختلف ازجمله آرد ، می‌تواند تا حد زیادی از تلف شدن وقت و زحمت شما جلوگیری نماید.
آرد حاوی پروتئینی به نام گلوتن است که از مخلوط کردن و ورز دادن آرد شکل می‌گیرد . این پروتئین موجب سفت و خشک شدن کیک می‌شود اما بافت نان را شکل می‌دهد . درصورتی‌که قصد پخت نان را دارید بهتر است از آردهایی با گلوتن بالا استفاده کنید و اگر می‌خواهید شیرینی خانگی خوشمزه و خوش عطری را بپزید باید از آردهای سبک‌تر و با گلوتن کمتر استفاده کنید که به آن آرد شیرینی ‌پزی نیز می‌گویند . ازجمله آردهایی که می‌توان در پخت شیرینی و کیک از آن استفاده نمود موارد ذیل است :
1. آرد کیک استاندارد
این آرد برای تهیه کیک‌های اسفنجی بسیار مناسب بوده و بیشترین کاربرد را دارد . آرد کیک استاندارد از گندم آسیاب شده و از 5 تا 7 درصد گلوتن تهیه ‌شده و طی فرآیندهای خاصی سفید می‌شود تا با جذب رطوبت باعث فرم دهی بهتر کیک شود . بهتر است قبل از استفاده از این آرد ، آن را الک کرده تا از گلوله شدن آن در پروسه پخت کیک و شیرینی جلوگیری شود.
2. آرد همه‌منظوره
برای کیک‌های ساده ازجمله کیک‌های شکلاتی می‌توان از آن استفاده کرد. آرد همه‌منظوره دارای 7 تا 12 درصد پروتئین گلوتن است و برای پخت کیک‌های راحت مانند کیک وارونه و شکلاتی بسیار مناسب است . آرد سفید همه‌منظوره دارای پروتئینی کمتری نسبت به آرد سفید نشده است و باعث می‌شود که کیک پخته‌شده با این نوع آرد دارای لطافت بیشتر و سبکی بالاتری باشد.
3. آرد گندم
برای پخت کیک‌های میوه‌ای مانند کیک هویج و کیک سیب، بهتر است از این نوع آرد استفاده شود . این آرد با دارا بودن مواد مغذی بسیار، جایگاه ویژه‌ای در سبد غذایی افراد دارد . این آرد بافت کیک را متراکم کرده و باعث سفت شدن کیک می‌شود اما برای پخت کیک‌های میوه‌ای ، مناسب‌ترین گزینه می‌باشد.
4. آرد 3  صفر
این آرد که به آرد نول نیز معروف است ، برای تهیه انواع محصولات قنادی مناسب است. باید توجه داشت که میزان سبوس‌گیری از این آرد بسیار زیاد است و باعث لطیف شدن بافت کیک و شیرینی می‌گردد.

طرز تهیه آرد شیرینی ‌پزی

تهیه آرد شیرینی ‌پزی نیاز به تخصص و مهارت خاصی دارد و از عهده هرکسی برنمی‌آید . طرز تهیه آرد شیرینی ‌پزی مانند دیگر آردها بوده و تنها تفاوت آن، میزان سبوس‌گیری در تهیه این نوع آرد است . همان‌طور که بیان شد میزان سبوس‌گیری در این نوع آرد بسیار زیاد بوده و این نوع آرد باید میزان کمی از گلوتن را دارا باشد .

تهیه آرد شیرینی ‌پزی مناسب در خانه

در صورت در دسترس نبودن آرد شیرینی ‌پزی ، می‌توان با کم کردن یک قاشق سوپ‌خوری از یک پیمانه از آرد معمولی ، از آن برای پخت کیک استفاده کرد . بهتر است از آرد نان در پخت کیک و شیرینی استفاده نشود زیرا گلوتن موجود در آرد نان، برای پخت آن بسیار مناسب بوده و به نان شکل می‌دهد اما برای پخت کیک و شیرینی ، بسیار نامرغوب بوده و موجب سفت شدن کیک خواهد شد.
فروشگاه هفت دانه
قیمت محصول

۶,۸۵۰ تومان

در انبار موجود نمی باشد

فهرست
سبد خرید شما