سبوس برنج فرآوری شده فله 20 کیلویی مهرآتا

فروشگاه هفت دانه

سبوس برنج فرآوری شده فله 20 کیلویی مهرآتا

اهمیت مصرف برنج کامل به دلیل وجود سبوس در آن‌ است . از آن‌جایی که سبوس برنج از دانه جدا می‌شود ، از سبوس برنج فرآوری شده فله 20 کیلویی مهرآتا می توانید به صورت جداگانه در کنار غذاها استفاده کنید . فرآیند فرآوری سبب کاهش میزان اسیدفیتیک سبوس و رسیدن آن به حد مجاز می‌شود .

خواص سبوس برنج

سبوس برنج فرآوری شده برای تقویت پیاز مو ، پیشگیری و درمان سفیدی و ریزش مو مورد استفاده قرار می‌گیرد . سبوس برنج برای درمان دیابت ، فشار خون بالا ، کلسترول بالا ، اعتیاد به الکل ، چاقی ، و ایدز مورد استفاده قرار می گیرد . برای جلوگیری از بیماری های قلبی و عروقی ، برای افزایش انرژی و بهبود عملکرد ورزشی ؛ برای بهبود عملکرد کبد ، و به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند . سبوس برنج به علت داشتن فیبر حرکات روده را بهبود می بخشد و یبوست را درمان میکند . 
مواد معدنی موجود در سبوس برنج مانند منگنز و فسفر سبب تقویت استخوان ها و کاهش ابتلا به پوکی استخوان در دوران یائسگی می شود . ویتامین های گروه B نظیر B6 و B5 موجود در سبوس برنج سبب تقویت حافظه و بهبود عملکرد ذهنی می شود همچنین منگنز موجود در سبوس برنج باعث بهبود عملکرد مغز می شود و از بروز مشکلات عصبی مانند آلزایمر و زوال عقل جلوگیری می کند .

موارد مصرف

از روغن سبوس برنج در آشپزی و به عنوان روغن سرخ کردنی می توان استفاده کرد . سبوس برنج در قنادی ها و برای درست کردن شیرینی ، نان ، بیسکویت و کوکی ها به کار می رود . همچنین سبوس برنج را برای تهیه سوپ سبوس برنج و سبوس برنج دم کرده استفاده می کنند . با ترکیب یک قاشق سبوس برنج و 200 میلی لیتر شیر می توان نوشیدنی خوشمزه ای درست کرد . برای آماده کردن سبوس برنج کافیست تابه بدون روغن را روی حرارت گذاشته و سبوس را به مدت 2 تا 3 دقیقه درون آن تفت دهید تا زمانی که عطر آن در فضا پخش شود ، مراقب باشید که سبوس ها نسوزند . سبوس برنج به دست آمده از این روش را می توانید تا 10 روز در یخچال نگهداری کنید .
فروشگاه هفت دانه
قیمت محصول

۷۶۰,۰۰۰ تومان

فهرست
سبد خرید شما